MUNKAVÉDELEM

Átfogó munkavédelmi szolgáltatással nyújtunk segítséget Ügyfeleink részére az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés körülményeinek megteremtéséhez és annak fenntartásához. Minden esetben a helyi szükségleteknek és igényeknek megfelelően, személyre szabott szolgáltatást nyújtunk Ügyfeleink részére.

Extend Safety

Erősségeink

Tapasztalt

Tapasztalt

Széles körű ismeretekkel és gyakorlattal rendelkezünk a vállalt szolgáltatási területeinken.

Megbízható

Megbízható

Tartjuk a szavunkat. Munkánkra garanciát vállalunk, amit megígértünk az feltétlenül be is tartjuk!

Komplex

Komplex

A munkabiztonság területeit összefogva nagy hangsúlyt fektetünk a sokszor összetett és átláthatatlan jogszabályoknak való megfelelőségnek

Alapos

Alapos

Nem kell attól rettegnie, hogy ellenőrzés következtében súlyos pénzbírságot kapjon, vagy korlátozzák tevékenységét.

Miben segít munkavédelem szolgáltatásunk?

A helyszíni szemlék alkalmával felmérjük a munkahelyi körülményeket, illetve a munkavédelmi követelmények szempontjából átvilágítjuk a céget. A felmérés eredményét átláthatóan összefoglaljuk és javaslatot teszünk az utólagos intézkedésekre. A helyszíni tapasztalatok alapján elkészítjük a cégre szabott munkavédelmi dokumentációs hátteret.

Helyszíni munkavédelmi szemlék elvégzése

Ügyfeleinknél rendszeres munkavédelmi szemlét tartunk, amely során feltárjuk a munkahelyen tapasztalható esetleges hibákat / hiányosságokat, illetve felülvizsgáljuk a munkavédelmi dokumentációs háttér meglétét, érvényességét.

A munkavédelmi szemlék eredményét minden esetben fényképes szemle jegyzőkönyvben dokumentáljuk, amely a feltárt eltérések mellett tartalmazza azok megszűntetésére vonatkozó javaslatokat is. Ennek eredményeként egy könnyen átlátható, jól értelmezhető jegyzőkönyv kerül átadásra, amely segítségével a munkáltató átfogó képet kap az aktuális munkavédelmi helyzetéről, illetve iránymutatást kap a feltárt hibák megszűntetésének módjáról.

Veszélyes gépek munkavédelmi szempontú üzembe helyezése, valamint időszakos biztonsági felülvizsgálata

A veszélyesnek minősülő munkaeszközök esetében már a használatba vételt megelőzően munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálatot kell végezni. A vizsgálat eredményeként a munkáltatónak írásban el kell rendelnie a munkavédelmi üzembe helyezést. Az eljárást új gép esetében is kötelező lefolytatni. Ezt követően legalább 5 évente időszakos biztonsági felülvizsgálatot kell végezni, amely során újfent felülvizsgáljuk a munkaeszköz biztonságos üzemeltetésének feltételeit.

Nem veszélyesnek minősülő munkaeszközök ellenőrző felülvizsgálata

Nem csak a veszélyesnek minősülő gépek esetében kell biztonságtechnikai jellegű felülvizsgálatot végezni, hiszen a vonatkozó előírások szerint nem veszélyesnek minősülő munkaeszközök működtetése során is következhetnek be balesetek. Ennek okán a vonatkozó jogszabály ezen munkaeszközök esetében előírja az ellenőrző felülvizsgálatok elvégzését.

Az ellenőrző felülvizsgálatot már a használatba vételt megelőzően el kell végezni, a munkaeszköz használata csak ezt követően kezdhető meg. 5 évente időszakos ellenőrző felülvizsgálat elvégzése szükséges, amely során újfent felülvizsgáljuk a munkaeszköz biztonságos üzemeltetésének feltételeit.

Kockázatértékelés elkészítése

A kockázatétékelés a munkavédelmi dokumentációs háttér egyik legfontosabb eleme. Már a tevékenység megkezdése előtt rendelkezni kell a dokumentummal, majd szükség szerint, de legalább 3 évente újra el kell készíteni. A kockázatértékelés során felmérjük a munkavállalókat érő veszélyeket, majd megbecsüljük és kategóriába soroljuk azok mértékét. A kockázatértékelési folyamat során nem csak a jogszabályi követelmények maximális kielégítése a célunk, hanem egy olyan könnyen átlátható és értelmezhető dokumentum elkészítése, amely valódi segítséged nyújt a munkáltató részére.

Munkavédelmi oktatás

Munkavédelmi oktatást kell tartani már a munkába állás megkezdése előtt, majd azt időszakosan, illetve indokolt (rendkívüli) esetben meg kell ismételni. Munkavédelmi oktatás hiányában a munkavállaló önállóan nem foglalkoztatható. A munkavédelmi oktatás során minden esetben az adott tevékenység során fellépő veszélyeket, problémákat, szabálytalanságokat emeljük ki azért, hogy valódi hasznos tudást adjunk át az oktatáson részt vevő munkavállalók részére.

Emelőgépkezelők oktatása

Az emelőgépek működtetése annak jellegéből fakadóan kifejezetten veszélyes tevékenység, amely az emelőgépkezelők részéről hatalmas felkészültséget igényel. Az emelőgépkezelők munkavédelmi oktatása során ismertetjük a gépi anyagmozgatás közben betartandó szabályokat és valódi tudást adunk át részükre annak érdekében, hogy biztonságosan el tudják látni munkájukat.

Munkavédelmi oktatási tematika elkészítése

A vonatkozó előírások kötelezővé teszik a munkavédelmi oktatási tematika meglétét.

Teherkötözők és emelést irányítók oktatása

A daruk üzemeltetése során gyakran felmerülő probléma a teherkötözők, valamint az emelést irányítók munkavédelmi oktatásának hiánya. A teher rögzítése minden esetben kritikus folyamat a gépi anyagmozgatás biztonsága szempontjából, hiszen a megfelelő teherfelvevő eszköz megválasztása, a megfelelő kötözési mód megválasztása és természetesen annak megfelelő kivitelezése kulcsfontosságú a biztonságos anyagmozgatás érdekében.

Az anyagmozgatás biztonságos elvégzéséhez számos esetben emelést irányító személy közreműködésére van szükség, aki az emelőgép kezelőt segítve koordinálja az emelést.

A teherkötözők és emelést irányítók munkavédelmi oktatása során ismertetjük az ezen feladatokra vonatkozó biztonsági előírásokat, így ezek ismeretében megfelelő felkészültséggel és biztonságosan tudják ellátni munkájukat.

Egyéni védőeszköz juttatás rendje

Az egyéni védőeszközök juttatásának rendjét írásban meg kell határozni. Az általunk készített szabályzat tartalmazza az egyéni védőeszközökre vonatkozó szabályokat, jogokat, valamint kötelezettségeket és átlátható formában rögzíti azt, hogy mely esetekben milyen egyéni védőeszközt kell viselni. A szabályzat elkészítését megelőzően részletesen elemezzük a munkavállalók tevékenységét és munkakörülményeit annak érdekében, hogy az egyéni védőeszközök kiválasztása a munkavállalókat érő veszélyeknek megfelelően történjen.

Orvosi vizsgálatok rendjének szabályozása

A munkaköri alkalmassági vizsgálatok rendjét írásban meg kell határozni. A szabályzatot minden esetben a foglalkozás-egészségügyi orvossal együttműködve készítjük. Felmérjük a munkavállalók munkakörülményeit és az alkalmassági vizsgálatok gyakoriságát, valamint azok irányultságát ennek megfelelően határozzuk meg.

Egységes és átfogó megelőzési stratégia

Az egységes és átfogó megelőzési stratégia elkészítése során meghatározzuk és dokumentáljuk a munkahelyi biztonságra vonatkozó megelőző intézkedéseket.

Munkavédelem az építőiparban – munkavédelmi koordinátor, biztonsági és egészségvédelmi koordinátor

Az építőipari tevékenység jellegénél fogva fokozott veszélyeket hordoz magában és ezt sajnos a baleseti statisztikák is tükrözik. Az ezen iparágban bekövetkező munkabalesetek jelentős része a munkavédelmi szabályok betartásával elkerülhető lenne. Az építőipari tevékenység esetében speciális jogszabályi követelmények vannak, amelyek megfelelő alkalmazása esetén a munkahelyi kockázatok minimalizálhatók. A hatóság évek óta kiemelt figyelmet fordít erre a területre és célvizsgálatokkal ellenőrzik az érintett munkáltatókat és munkaterületeket.

Szolgáltatásunkkal elősegítjük az építőipari tevékenység biztonságát. Az építési területen végzett munkavédelmi szemlék során feltárt hibák / hiányosságok esetében javaslatot teszünk azok szakszerű megszűntetésére, illetve a tevékenységhez szükséges dokumentációs hátteret ellenőrizzük, valamint szükség szerint elkészítjük azt.

Gyakran ismételt kérdések

A következő kérdések segíthetnek a leggyakoribb témákban könnyedén eligazodni.

Extend Safety

Az egyéni védőeszközök kiemelten fontosak munkavállalói biztonsága szempontjából, ezért minden esetben részletes felülvizsgálat eredménye alapján elkészítjük az Önök egyéni védőeszköz szabályzatát. A szabályzat részletesen, de egyértelmű módon meghatározza a viselendő egyéni védőeszközöket, valamint az azokkal kapcsolatos eljárási szabályokat, így biztonságban tudhatja munkavállalóit.

A munkavégzéssel összefüggésben történt balesetek munkabalesetnek minősülnek, amelyet minden esetben ki kell vizsgálni és el kell készíteni a megfelelő dokumentációt. Cégünk nagy hangsúlyt fektet az utólagos intézkedések meghozatalában, mert a hasonló balesetek megelőzése minden esetben fontos feladat.

A veszélyes vegyi anyagokra vonatkozólag minden esetben biztonsági adatlappal kell rendelkezni, azonban a feladatnak itt még nincs vége. Sajnos számos esetben azt tapasztaljuk, hogy a rendelkezésre álló biztonsági adatlapok nem felelnek meg az elvárásoknak, ezért azokat aktualizálni kell. Ezt követően anyagonként értékelni kell a veszélyeket és a szükséges intézkedéseket.

Már 1 fő munkavállaló esetében teljesíteni kell a munkavédelmi feladatokat. Cégünk minden esetben Önnel egyeztetve, az egyéni tulajdonságok és igények alapján határozza meg az elvégzendő feladatokat, így megfelelő szaktudással, tapasztalattal és energiaforrásokkal rendelkező cégre bízhatja munkavédelmi feladatait.
Kérdőjel díszítőelem

Eleget látott már

Kérjen tőlünk árajánlatot most!

Szolgáltatások

Szolgáltatásainkkal a munkavédelem legmagasabb szintjét kínáljuk vállalkozásoknak, segítünk azonosítani és minimalizálni a kockázatokat, hogy a munkavállalók biztonságban és hatékonyan végezhessék munkájukat.

Árajánlat

Kapcsolat

Kérjük, töltse ki az alábbi adatokat és 48 órán belül válaszolunk a megkeresésre.

    Munkavédelem

    Miben segít munkavédelem szolgáltatásunk?

    A helyszíni szemlék alkalmával felmérjük a munkahelyi körülményeket, illetve a munkavédelmi követelmények szempontjából átvilágítjuk a céget. A felmérés eredményét átláthatóan összefoglaljuk és javaslatot teszünk az utólagos intézkedésekre. A helyszíni tapasztalatok alapján elkészítjük a cégre szabott munkavédelmi dokumentációs hátteret.

    Helyszíni munkavédelmi szemlék elvégzése

    Ügyfeleinknél rendszeres munkavédelmi szemlét tartunk, amely során feltárjuk a munkahelyen tapasztalható esetleges hibákat / hiányosságokat, illetve felülvizsgáljuk a munkavédelmi dokumentációs háttér meglétét, érvényességét.

    A munkavédelmi szemlék eredményét minden esetben fényképes szemle jegyzőkönyvben dokumentáljuk, amely a feltárt eltérések mellett tartalmazza azok megszűntetésére vonatkozó javaslatokat is. Ennek eredményeként egy könnyen átlátható, jól értelmezhető jegyzőkönyv kerül átadásra, amely segítségével a munkáltató átfogó képet kap az aktuális munkavédelmi helyzetéről, illetve iránymutatást kap a feltárt hibák megszűntetésének módjáról.

    Veszélyes gépek munkavédelmi szempontú üzembe helyezése, valamint időszakos biztonsági felülvizsgálata

    A veszélyesnek minősülő munkaeszközök esetében már a használatba vételt megelőzően munkavédelmi szempontú előzetes vizsgálatot kell végezni. A vizsgálat eredményeként a munkáltatónak írásban el kell rendelnie a munkavédelmi üzembe helyezést. Az eljárást új gép esetében is kötelező lefolytatni. Ezt követően legalább 5 évente időszakos biztonsági felülvizsgálatot kell végezni, amely során újfent felülvizsgáljuk a munkaeszköz biztonságos üzemeltetésének feltételeit.

    Nem veszélyesnek minősülő munkaeszközök ellenőrző felülvizsgálata

    Nem csak a veszélyesnek minősülő gépek esetében kell biztonságtechnikai jellegű felülvizsgálatot végezni, hiszen a vonatkozó előírások szerint nem veszélyesnek minősülő munkaeszközök működtetése során is következhetnek be balesetek. Ennek okán a vonatkozó jogszabály ezen munkaeszközök esetében előírja az ellenőrző felülvizsgálatok elvégzését.

    Az ellenőrző felülvizsgálatot már a használatba vételt megelőzően el kell végezni, a munkaeszköz használata csak ezt követően kezdhető meg. 5 évente időszakos ellenőrző felülvizsgálat elvégzése szükséges, amely során újfent felülvizsgáljuk a munkaeszköz biztonságos üzemeltetésének feltételeit.

    Kockázatértékelés elkészítése

    A kockázatétékelés a munkavédelmi dokumentációs háttér egyik legfontosabb eleme. Már a tevékenység megkezdése előtt rendelkezni kell a dokumentummal, majd szükség szerint, de legalább 3 évente újra el kell készíteni. A kockázatértékelés során felmérjük a munkavállalókat érő veszélyeket, majd megbecsüljük és kategóriába soroljuk azok mértékét. A kockázatértékelési folyamat során nem csak a jogszabályi követelmények maximális kielégítése a célunk, hanem egy olyan könnyen átlátható és értelmezhető dokumentum elkészítése, amely valódi segítséged nyújt a munkáltató részére.

    Munkavédelmi oktatás

    Munkavédelmi oktatást kell tartani már a munkába állás megkezdése előtt, majd azt időszakosan, illetve indokolt (rendkívüli) esetben meg kell ismételni. Munkavédelmi oktatás hiányában a munkavállaló önállóan nem foglalkoztatható. A munkavédelmi oktatás során minden esetben az adott tevékenység során fellépő veszélyeket, problémákat, szabálytalanságokat emeljük ki azért, hogy valódi hasznos tudást adjunk át az oktatáson részt vevő munkavállalók részére.

    Emelőgépkezelők oktatása

    Az emelőgépek működtetése annak jellegéből fakadóan kifejezetten veszélyes tevékenység, amely az emelőgépkezelők részéről hatalmas felkészültséget igényel. Az emelőgépkezelők munkavédelmi oktatása során ismertetjük a gépi anyagmozgatás közben betartandó szabályokat és valódi tudást adunk át részükre annak érdekében, hogy biztonságosan el tudják látni munkájukat.

    Munkavédelmi oktatási tematika elkészítése

    A vonatkozó előírások kötelezővé teszik a munkavédelmi oktatási tematika meglétét.

    Teherkötözők és emelést irányítók oktatása

    A daruk üzemeltetése során gyakran felmerülő probléma a teherkötözők, valamint az emelést irányítók munkavédelmi oktatásának hiánya. A teher rögzítése minden esetben kritikus folyamat a gépi anyagmozgatás biztonsága szempontjából, hiszen a megfelelő teherfelvevő eszköz megválasztása, a megfelelő kötözési mód megválasztása és természetesen annak megfelelő kivitelezése kulcsfontosságú a biztonságos anyagmozgatás érdekében.

    Az anyagmozgatás biztonságos elvégzéséhez számos esetben emelést irányító személy közreműködésére van szükség, aki az emelőgép kezelőt segítve koordinálja az emelést.

    A teherkötözők és emelést irányítók munkavédelmi oktatása során ismertetjük az ezen feladatokra vonatkozó biztonsági előírásokat, így ezek ismeretében megfelelő felkészültséggel és biztonságosan tudják ellátni munkájukat.

    Egyéni védőeszköz juttatás rendje

    Az egyéni védőeszközök juttatásának rendjét írásban meg kell határozni. Az általunk készített szabályzat tartalmazza az egyéni védőeszközökre vonatkozó szabályokat, jogokat, valamint kötelezettségeket és átlátható formában rögzíti azt, hogy mely esetekben milyen egyéni védőeszközt kell viselni. A szabályzat elkészítését megelőzően részletesen elemezzük a munkavállalók tevékenységét és munkakörülményeit annak érdekében, hogy az egyéni védőeszközök kiválasztása a munkavállalókat érő veszélyeknek megfelelően történjen.

    Orvosi vizsgálatok rendjének szabályozása

    A munkaköri alkalmassági vizsgálatok rendjét írásban meg kell határozni. A szabályzatot minden esetben a foglalkozás-egészségügyi orvossal együttműködve készítjük. Felmérjük a munkavállalók munkakörülményeit és az alkalmassági vizsgálatok gyakoriságát, valamint azok irányultságát ennek megfelelően határozzuk meg.

    Egységes és átfogó megelőzési stratégia

    Az egységes és átfogó megelőzési stratégia elkészítése során meghatározzuk és dokumentáljuk a munkahelyi biztonságra vonatkozó megelőző intézkedéseket.

    Munkavédelem az építőiparban – munkavédelmi koordinátor, biztonsági és egészségvédelmi koordinátor

    Az építőipari tevékenység jellegénél fogva fokozott veszélyeket hordoz magában és ezt sajnos a baleseti statisztikák is tükrözik. Az ezen iparágban bekövetkező munkabalesetek jelentős része a munkavédelmi szabályok betartásával elkerülhető lenne. Az építőipari tevékenység esetében speciális jogszabályi követelmények vannak, amelyek megfelelő alkalmazása esetén a munkahelyi kockázatok minimalizálhatók. A hatóság évek óta kiemelt figyelmet fordít erre a területre és célvizsgálatokkal ellenőrzik az érintett munkáltatókat és munkaterületeket.

    Szolgáltatásunkkal elősegítjük az építőipari tevékenység biztonságát. Az építési területen végzett munkavédelmi szemlék során feltárt hibák / hiányosságok esetében javaslatot teszünk azok szakszerű megszűntetésére, illetve a tevékenységhez szükséges dokumentációs hátteret ellenőrizzük, valamint szükség szerint elkészítjük azt.